Home / Zabiegi na twarz / Złote nici

Zastosowanie złotych nici

złote nici

Złote nici to innowacyjne implanty, które zapewniają o skuteczności odmładzania twarzy. Dobroczynność złotych nici została potwierdzona licznymi badaniami. Wskazują one na to, że złoto jako kruszec ma zdolność przyspieszania procesów metabolicznych zachodzących w skórze, nasycania skóry tlenem, redukowania oznak starzenia i zmęczenia, odbudowywania komórek, a ponadto chroni przed negatywnymi czynnikami znajdującymi się w środowisku zewnętrznym. Medycyna estetyczna sięgnęła po złoto ze względu na te wszystkie cenne właściwości, zamknęła je w odmładzających niciach i tak właśnie powstał zabieg implantacji złotych nici.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg plastyki warg sromowych wykonywany jest przy pomocy lasera MonaLisa Touch, który oferuje wykonywanie różnego rodzaju zabiegów. Urządzenie posiada wymienne końcówki, które w tym przypadku zostają zamienione na skaner, który analizując wargi sromowe mniejsze zaczyna na nie oddziaływać siłą lasera. Plastyka warg sromowych odbywa się bez ingerencji chirurga, dlatego nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym, a także nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji.

zlote-nici-2

Jak działają złote nici?

Implanty złotych nici, jakimi dysponuje nasza Klinika, składają się z rozpuszczalnej nici chirurgicznej oraz z nici z czystego złota próby 999,99. Ich działanie jest dwufazowe. Pierwsza faza dotyczy okresu około 2 miesięcy od zabiegu, kiedy to działa nić rozpuszczalna, będąca otoczką dla tej złotej. Wówczas ilość komórek układu immunologicznego zwiększa się, a organizm zostaje oczyszczony z martwych tkanek. Druga faza polega na tym, że wokół złotej nici odkładają się włókna elastynowe i kolagenowe oraz wytwarzane są nowe krwionośne naczynka. Zmiany te są gwarancją lepszego odżywienia i ukrwienia skóry, która w efekcie wygląda młodziej i promienniej.

Efekty zabiegu

zwiększa się elastyczność i jędrność skóry

gęstość skóry ulega poprawieniu

znika wiotkość skóry

twarz zyskuje wyraźny owal i kontur

cera staje się promienna i pełna blasku

przebarwienia stają się niewidoczne

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Komu poleca się implantację złotych nici?

Implantacja złotych nici to bezpieczny i spektakularny zabieg. Jego efekty jednak najbardziej będą widoczne u tych pacjentów, których skóra uwidacznia oznaki starzenia się. Mimo, że najczęściej złote nici wykorzystuje się względem twarzy to w niektórych przypadkach również podczas zabiegów na ciało. Tuż przed zabiegiem, lekarz specjalista rozmawia z pacjentem, a często poleca wykonać podstawowe badania. Taka procedura jest gwarancją bezpiecznego wykonania zabiegu bez ryzyka niepowodzeń.