Home / Zabiegi na twarz / Zabieg Utims

Ujędrnianie i modelowanie z zabiegiem Utims

Zabieg Utims

Jeśli szukasz przełomowej technologii odmładzania to właśnie trafiłeś na rewolucyjny zabieg UTIMS będący nowym rozdziałem w dziedzinie wyszczuplania, modelowania twarzy oraz ujędrnia ciała. Główną jego zaletą jest to że zabieg jest jednorazowy!

Utims to innowacyjny zabieg oparty o nowoczesną technologię HIFU (high intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu). Dzięki wykorzystaniu technologii HIFU zabieg UTIMS dzięki fali akustycznej o wysokiej częstotliwości, powoduje ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki. Skoncentrowana fala ultradźwięków pozwala sięgnąć do określonej głębokości skóry powodując ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia. Różnicą pomiędzy standardową technologią HIFU a zabiegiem UTIMS jest taka, że producenci UTIMS poszli o krok dalej i stworzyli technologię HIFU, która umożliwia znacznie głębszą penetrację tkanki, tak by trwale usunąć tkankę tłuszczową, a tym samym skutecznie zmniejszyć obwód brzucha, ud czy ramion – miejsc, w których odkładanie tkanki tłuszczowej jest wyjątkowo uporczywe. Dzięki zastosowaniu unikatowej konstrukcji kartridży emisji fal – UTIMS gwarantuje skuteczne i komfortowe zabiegi bez ryzyka poparzeń.

Dlaczego warto wybrać UTIMS

6 typów kartridży o różnym zasięgu i głębokości penetracji, pozwala na zastosowanie technologii na wielu obszarach.
Możliwość redukcji tkanki tłuszczowej oraz liftingu skóry podczas jednego zabiegu
3 specjalne kartridże do redukcji tkanki tłuszczowej działające na wyjątkowej głębokości w tkance – nawet do 18 mm.
Innowacyjny model emitora fali ultradźwiękowej zapewniający bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

utims-urzadzenie
Czym różni się zabieg UTIMS od innych zabiegów wykorzystujących technologię HIFU?

Utims wykorzystuje swój autorski system HIFU po przez specjalną budowę przetworników Centerless. Użycie przetworników Centerless sprawia, że fala ultradźwiękowa nie wynika pionowo w głąb skóry ich tkankę lecz rozprzestrzenia się niejako „poziomo” pod nią. Takie poziome rozchodzenie sprawia, że wewnętrzne ciepło generowane po przez fale oraz dodatkowe działanie chłodzące sprawia, że zabieg ten praktycznie jest bezbolesny. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu. U osób o niskim progu bólu może pojawić się tylko lekki dyskomfort. Tak więc dzięki zastosowaniu autorskich przetworników zabieg Utims to 100% precyzja połączona z 100% bezpieczeństwem zabiegu.

Zalety zabiegu

poprawa jędrności skóry twarzy i ciała
odmładzanie i konturowanie skóry
spłycenie zmarszczek
wysmuklenie linii żuchwy, poprawa owalu twarzy
redukcja „drugiego podbródka”
modelowanie sylwetki (ujędrnianie skóry)
działanie silnie zagęszczające skórę!
efekt spłycenia powierzchniowych zmarszczek widoczny jest od razu
efekt liftingu, poprawy jędrności i napięcia skóry
można wykonywać go o każdej porze roku
Wskazania

Zabieg Utimis przewidziany jest zarówno na twarz jak i ciało.

Wyszczuplanie i ujędrnianie ciała

 • 1
  Utrata elastyczności i zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży.
 • 2
  Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała.
 • 3
  Redukcja wiotkości ciała – w szczególności: ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud oraz kolan.

Modelowanie ciała i okolic twarzy

 • 1
  Redukcja „drugiego podbródka”
 • 2
  Redukcja „oponki” na brzuchu
 • 3
  Redukcja „bryczesów”
 • 4
  Zmniejszenie obwodu talii i ud
 • 5
  Lifting i wyszczuplenie ramion

Jak wygląda zabieg i jego efekty

Zabieg Utims trwa około 30-40 minut, zależnie od wybranej partii ciała. – Pacjentki często decydują się na część twarzy, np. owal lub oczy. Wtedy może trwać do pół godziny. Główna zaletą zabiegu jest to, że może być wykonywany jednorazowo- nie jest wymagana seria. By podtrzymać efekt, warto powtórzyć zabieg po kilku miesiącach.

Po zabiegu Utims

Po zabiegu twarz może być lekko zaróżowiona lecz nie ma przeciwskazań by od razu zastosować makijaż (pory skóry zamykają się podczas zabiegu, pojawia się efekt odświeżenia). Dodatkowym bonusem jest fakt, że zabieg ten idealnie łączy się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, na przykład nićmi. Dodatkowo wzmaga ich efekt liftingujący.