Home / Zabiegi na twarz / Wyszczuplanie policzków

Wyszczuplanie policzków

skinclinic-12

Zabieg wyszczuplenia policzków poprzez usunięcie poduszek Bichata, które znajdują się w środkowej części twarzy. „Puckowaty” kształt twarzy to zmora wielu osób, ponieważ znajdujące się poniżej kości policzkowych poduszeczki Bichata nadają jej okrągły, pulchny kształt. Wycięcie nadmiaru tłuszczu daje bardzo zadowalające efekty w postaci zaznaczenia kości policzkowych i ogólnego wyszczuplenia kształtu twarzy.

Zabieg wyszczuplania policzków

Resekcja tkanki tłuszczowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1.5-2 godziny. Tłuszcz na policzkach usuwany jest poprzez niewielkie nacięcia na policzkach. Warto zaznaczyć, że te nacięcia znajdują się wewnątrz ust, zatem zabieg ten nie pozostawia żadnych śladów. Założone zostaje kilka, bardzo małych szwów, które nie utrudniają codziennych czynności. Po 7 dniach od zabiegu, zostają one zdjęte na kontrolnej wizycie.

Przeciwwskazania do zabiegu.
Ciąża I karmienie piersią
Choroba autoimmunologiczna w fazie aktywnej
Choroby zakaźne skóry w miejscu planowanego leczenia
Cukrzyca
Rozrusznik serca
Niewydolność wątroby
Leczenie stomatologiczne

Wskazania do zabiegu

Zaraz po zabiegu zaleca się zastosowanie okładów z lodu na oba policzki, unikanie spożywania gorących i ostrych posiłków, unikanie żucia. Jeżeli wystąpią krwiaki zalecane jest użycie maści heparynowej. Jakich można spodziewać się efektów?

Wysmuklenie twarzy

Poprawa konturu twarzy

Widoczne zmniejszenie objętości policzków

Optyczne wyeksponowanie Kości policzkowych

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646