Home / Zabiegi na twarz / Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, cóż to takiego?

mikrodermabrazja

Mianem mikrodermabrazji określa się swego rodzaju peeling skóry. Jest to zabieg medycyny estetycznej, który zapewni ciału niecodzienną pielęgnację, tchnie w skórę ożywczą siłę młodości i poprawi jej wygląd. Korzyści płynące z mikrodermabrazji to:

  • poprawa struktury, tekstury i kolorytu skóry

  • ujędrnienie i uelastycznienie,

  • przywrócenie młodości i świeżego, promiennego wyglądu,

  • redukcja zmarszczek, bruzd, porów i zaskórników

  • usunięcie łojotoku

  • regeneracja skóry

  • redukcja zmian pigmentacyjnych i skutków trądziku

Mechanizm działania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który do pielęgnacji skóry ciała wykorzystuje siłę tarcia i podciśnienia. Podczas zabiegu do skóry pacjenta zbliżana jest specjalna głowica, która posiada kryształki diamentu. Dzięki tak skonstruowanemu urządzeniu możliwe jest usunięcie z powierzchni skóry złuszczonego naskórka. Tym sposobem skóra staje się gładka i jędrna, a nasi pacjenci opuszczają gabinet z uśmiechem na ustach.  

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Każdy pacjent, który pragnie poprawić kondycję i wygląd swojej skóry może skorzystać z zabiegu mikroderamabrazji, który przeprowadzany jest przez profesjonalistów w warszawskiej Klinice SkinClinic. Mikrodermabrazja może być przeprowadzana zarówno na skórze twarzy, jak i na innych partiach ciała, takich jak plecy, dekolt czy ramiona. Zabieg jest skierowany do osób posiadających skórę wrażliwą, o czym świadczy możliwość regulacji siły tarcia. Mikrodermabrazja oferuje rodzaj peelingu, którego nie wykonamy w domowym zaciszu, a którego efekty są długotrwałe i zauważalne. Zabieg poprawia nie tylko wygląd i strukturę naszej skóry, lecz także samopoczucie.