Home / Zabiegi na twarz / Harmony XL dye vl

Co możemy wyleczyć przy użyciu lasera Harmony XL?

HARMONY XL – DYE VL pekniete naczynka

Harmony XL DYE VL to urządzenie, które łączy działanie lasera, światła i ultradźwięków. Taka synergia umożliwia bezpieczne i skuteczne wyleczenie zmian w pigmentacji naszej skóry, odmłodzenie jej, usunięcie naczyniaków i teleangiektazji, czyli tzw. “pajączki”, a także zwalczanie trądziku. Wszechstronność lasera Harmony XL jest z sukcesami wykorzystywana z naszej klinice w Warszawie.

Jak to wygląda w praktyce?

Urządzenie Harmony XL łączy 3 filtry, które skupiają światło w jednym zakresie fal (500 – 600 nm). Dzięki temu czas trwania kuracji jest stosunkowo krótki i dużo skuteczniejszy. Zanim przystąpimy do zabiegu nasi eksperci oceniają stan skóry pacjenta i rozmiary zmian skórnych, aby następnie indywidualnie dostosować parametry pracy lasera. Po pozytywnie wykonanej próbie laserowej, skóra pacjenta jest oczyszczana, a na oczy zakłada się specjalną opaskę ochronną. Do ciała pacjenta przykładana jest głowica lasera i następuje 45 – minutowa emisja światła na określony obszar skóry. System chłodzący Harmony XL uniemożliwia poparzenie skóry, a dzięki rozprowadzeniu na powierzchni skóry pacjenta specjalnego żelu zabieg jest bezbolesny.

Zobacz efekty zabiegu

Przed i po

dye-vl-efekty

Przeciwwskazania do laseroterapii

Zabiegu z użyciem lasera Harmony XL nie poleca się osobom, które zmagają się z następującymi problemami.

bielactwem
cukrzycą
epilepsją
bliznowaceniem
aktywną opalenizną,
stanami zapalnymi skóry
nowotworami skóry
spożywającym alkohol
przyjmującym leki światłouczulające, izotretynoiny i tretinoiny
kobietom będącym w ciąży

Jakie są efekty uboczne zabiegu?

Po wykonanym zabiegu na skórze pacjenta mogą być widoczne zaczerwienie i małe strupki, te jednak znikają kilka dni po wykonanej laseroterapii. Osoby posiadające ciemną karnację mogą dostrzec na skórze przebarwienia, ale bez obaw – to tymczasowe zmiany barwinkowe, które znikną po kilku miesiącach. Już 4 – 6 zabiegów przyniesie satysfakcjonujące efekty, a nasi pacjenci znów będą mogli cieszyć się każdą chwilą.