Home / Zabiegi na twarz / Fraxel dual

Laserowe usuwanie blizn

laser-frakcyjny-fraxel1

Laserowe usuwanie blizn (pooperacyjnych, pooparzeniowych, potrądzikowych) to najskuteczniejsza metoda, aby cieszyć się gładką skórą. Nasza Klinika oferuje eliminację różnego rodzaju blizn – nawet tych rozległych i bardzo widocznych. Wiązka światła emitowana przez laser usuwa tylko bliznę, na którą jest skierowana. Dzięki temu skóra na fragmencie niepokrytym blizną nie zostaje naruszona i uszkodzona. Dodatkowo, zastosowanie lasera nie powoduje nowych blizn i innych naruszeń skóry.

Laser Fraxel Dual

Fraxel Dual to innowacyjny laser, który nasza Klinika wykorzystuje w celu usunięcia blizn. SkinClinic wykorzystuje zarówno laser erbowy (do głębokich zabiegów) i tulowy (do powierzchniowych zabiegów). Działanie obu  z nich polega na frakcjowaniu skóry, czyli objęciu tysięcy fragmentów danego obszaru skóry o mikroskopijnej wielkości. Wiązki lasera dostają się do wnętrza i eliminują martwe komórki, w efekcie czego blizna zostaje zminimalizowana lub całkowicie usunięta. Dla skuteczności efektu zaleca się wykonanie kilku zabiegów w serii, jednak wszelkie szczegóły laserowego usunięcia blizny uzgadnia się na podstawie rozmowy pacjenta z lekarzem specjalistą.

Wskazania do zabiegu

blizny potrądzikowe

blizny pooperacyjne

blizny pooparzeniowe

wiotkość skóry

melanoderma

rozstępy

przebarwienia

widoczne, rozszerzone pory

zmarszczki

znamiona

rogowacenie słoneczne

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Przeciwwskazania

Laser Fraxel Dual skutecznie usuwa blizny i inne zmiany czy niedoskonałości skóry. Mimo funkcjonalności nie jest to zabieg dla każdego. Nie zaleca się go pacjentom z poparzeniami, przebarwieniami pozabiegowymi i nierównomierną powierzchnią skóry na skutek przeprowadzanych wcześniej zabiegów. Dodatkowo tuż przed zabiegiem, lekarz decyduje jaki laser (erbowy czy tulowy) będzie zastosowany oraz czy dana zmiana spełnia wymogi usunięcia jej tym konkretnym sposobem. Jeśli nie, wówczas specjalista zaleca wykonanie innego zabiegu, dopasowanego do problemu z jakim zgłosił się pacjent.