Home / Zabiegi na twarz / Cosmelan

Cosmelan – pozbądź się plam i przebarwień

Cosmelan

Zabieg Cosmelan należy do jednych z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod walki z przebarwieniami hormonalnymi, czy plamami powstałymi na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce. Jedna wizyta w SkinClinic w Warszawie wystarczy, aby zredukować plamy na skórze do 95 procent.

Wskazania do zastosowania zabiegu Cosmelan:

 

przebarwienia o różnym pochodzeniu
piegi
ostuda (przebarwienia hormonalne)
plamy starcze
plamy posłoneczne

Zabieg na przebarwienia Cosmelan w Warszawie

Mechanizm działania Cosmelanu polega na wykorzystywaniu substancji hamujących enzym, który bierze udział w procesie tworzenia barwnika – melaniny. Preparat posiada w składzie substancje rozjaśniające o natychmiastowym działaniu: kwas kojowy, palmitynian retinolu, kwas fitowy, arbutynę, kwas askrobowy.

Pierwszym etapem kuracji jest zabieg Cosemlan 1, który może być wykonany tylko pod okiem doświadczonego specjalisty. Kuracja dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Po zabiegu należy przez minimum 3 tygodnie stosować w warunkach domowych krem Cosmelan 2. Dla uzyskania długotrwałych efektów warto używać Cosmelan 2 przez okres kilku miesięcy (3-9), zwiększając stopniowo częstotliwość aplikacji kosmetyku.

Efekty zabiegu Cosmelan

Stan skóry po zabiegu Cosmelan ulega poprawie po upływie tygodnia. W przypadku ciemnej skóry, plamy znikają po 8-10 dniach. Posiadacze jasnej karnacji mogą zauważyć redukcje plam po upływie 8-21 dni. Pełne efekty zabiegu można zaobserwować po miesiącu. Peeling Cosemlan w SkinClinic w Warszawie to atrakcyjna cena i zadowalające efekty

rozjaśnienie i redukcja przebarwień

redukcja zmarszczek, odmłodzenie skóry

regulacja sebum i zwężenie porów

wyrównanie kolorytu skóry

pozbycie się plam i zmian pigmentowych

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Cosmelan – efekty uboczne

Podczas kuracji niezwykle ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem i ochrona skóry przed słońcem. Nie stosowanie się do zaleceń może przysporzyć skórze dodatkowych przebarwień. Po zabiegu Cosmelan może wystąpić zaczerwienienie, pieczenie czy łuszczenie się skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Cosmelan

ciąża i okres karmienia piersią,
fotoepilacja laserowa (należy zachować ok. 2 tygodnie przerwy),
aktywny trądzik,
opryszczka,
aktywne stany zapalne,
kuracja Roacutan (należy zachować ok. 6 miesięcy przerwy),
kuracja pochodnymi witaminy A (należy zachować ok. 2 tygodnie przerwy),
peelingi chemiczne wykonane tydzień przez zabiegiem,
depilacja,
ekspozycja na promieniowanie słoneczne.