Home / Zabiegi na ciało / Skleroterapia

Skleroterapia - jak się pozbyć żylaków?

skleroterapia

Skleroterapia to popularna metoda walki z żylakami oraz popękanymi naczynkami krwionośnymi na nogach czy rękach. Skleroterapia pozwala na zamknięcie naczynek, które są źródłem żylaków czy tzw. pajączków. Warto zaznaczyć, że zabieg wykonuje się bardzo często w przypadku stwierdzonych przeciwwskazań do leczenia laserowego, które mogłoby wywołać niepożądane skutki uboczne.

Jak wygląda zabieg skleroterapii?

Skleroterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych substancji leczniczych, które prowadzą do ściągnięcia i zbielenia naczyń, a w następstwie tego do ich zamknięcia. Skleroterapia to zabieg, który oceniany jest przez pacjentów jako mało bolesny, aczkolwiek może on powodować pewien dyskomfort podczas nakłuwania. Najlepsze rezultaty osiągniemy po wykonaniu serii ok. 2-5 zabiegów, jednak dokładna ich liczba jest ustalana przez lekarza na konsultacji lekarskiej. Niepożądane skutki uboczne po skleroterapii występują bardzo rzadko i mają najczęściej charakter drobnych strupków, blizn czy przebarwień na skórze. Po zabiegu wymagane jest noszenie specjalnych pończoch uciskowych lub bandaży, a także przyjmowanie specjalistycznych leków, które mają na celu przyspieszenie procesu gojenia się ran.

Efekty skleroterapii

skuteczne pozbycie się żylaków kończyn dolnych
redukcja popękanych naczynek krwionośnych
skleroterapia1

Skleroterapia w SkinClinic

Skleroterapia w SkinClinic w Warszawie wykonywana jest po uprzednim przeprowadzeniu badania przepływu krwi w naczyniach krwionośnych tzw. badanie doplerowskie, a także niestwierdzeniu uczulenia na lek podawany podczas leczenia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych w tej dziedzinie specjalistów, dla których priorytetem jest zapewnienie pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa.