Home / Zabiegi na ciało / Fala uderzeniowa Storz

Fala Storz - Redukcja Cellulitu za pomocą fali uderzeniowej

fala-storz-1
storz-logo-300x65

Dlaczego fala uderzeniowa storz medical?

Z wiekiem elastyczność naszej skóry maleje, zaczynają się pojawiać oznaki cellulitu na udach, pośladkach, ramionach. Praktycznie 80% wszystkich kobiet dotyka ten problem, który praktycznie można nazwać już problemem społecznym. Problem Cellulitu przekłada się na naszą jakość i radość z życia- wstydzimy się go bo nie wygląda on estetycznie. Nowoczesna medycyna estetyczna przynosi coraz to nowsze rozwiązania w dziedznie redukcji celluliu – coraz to skuteczniejsze i mniej inwazyjne. Fala akustyczna  (Acoustic Wave Therapy – AWT)  Storz to  nowoczesna, niezwykle skuteczna metoda, polegająca na oddziaływaniu na dotknięte cellulitem części ciała falami dźwiękowymi.

Fala akustyczna

Fale akustyczne to fale dźwiękowe, charakteryzujące się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. W medycynie są one generowane pozaustrojowo i wprowadzane do organizmu, nie powodując zmian skórnych.  Dzięki doskonałym efektom zastosowania tej metody w usuwaniu kamieni nerkowych (ESWL), wykorzystanie fal akustycznych przeniesiono także na inne dziedziny, takie, jak zwapnienie barku, zapalenie ścięgna (ESWT) czy guzki mięśni (punkty wyzwolenia reakcji).  Fale akustyczne ulegają rozprzestrzenianiu zgodnie z prawami akustooptyki. Jakiekolwiek zmiany właściwości akustycznych, w rodzaju gęstości czy prędkości dźwięku, skutkują  skokiem impedancji pomiędzy tkankami (skórną, tłuszczową czy mięśniową) i uwolnienie energii. Zjawisko to generuje efekty biomechaniczne, np. powoduje skurcz limfangionu (odcinka naczyń pomiędzy dwiema zastawkami) i zwiększa przepuszczalność błon komórkowych.

Udowodniono naukowo, że terapia falą uderzeniową idealnie sprawdza się jako reduktor cellulitu. Leczenie lipodystrofii infradźwiękami to bardzo prosta, nieinwazyjna metoda niepowodująca skutków ubocznych. Efektem zabiegu jest stymulacja metabolizmu komórkowego, modelowanie włókien kolagenowych oraz poprawa mikrokrążenia.

masterpuls-devie-450x338

Jak działa zabieg falą Storz

Cellulit może mieć ogromny wpływ na wygląd i  samopoczucie bez względu na stadium rozwoju. Wiele kobiet, dotkniętych tym zjawiskiem, cierpi z powodu wyglądu swoich nóg, a co za tym idzie, ich jakość życia ulega obniżeniu. Cellulit wiąże się z obniżeniem zdolności transportowej naczyń chłonnych.  AWT® przyspiesza przepływ w tym układzie, stymuluje metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych.

Przed zabiegiem: Powiększone komórki tłuszczowe są wypychane w kierunku powierzchni skóry, co daje efekt typowej skórki pomarańczowej. Pozbawione elastyczności pionowe włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z tkanką tłuszczową, co sprawia, że  skóra nabiera nieestetycznego wyglądu. Miejscowe krążenie krwi ulega znacznemu ograniczeniu.

W trakcie zabiegu: Do ciała wprowadza się oscylacyjne fale akustyczne. Tkanka łączna ulega rozluźnieniu, a elastyczność naskórka wzrasta. Krążenie krwi w tkankach znacząco się poprawia. Stymulowana jest produkcja kolagenu, co wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą.

Po zabiegu: Wynikiem działania fal akustycznych jest poprawa napięcia i przywrócenie naturalnej elastyczności skóry i tkanki łącznej, a co za tym idzie, widoczna i długotrwała poprawa wyglądu skóry

c_przed-i-po-zabiegu

Efekty zabiegu Storz

Efekty terapii falą akustyczną przy użyciu Fali Storz widoczne są już po pierwszej wizycie! Już po pierwszym zabiegu zwiększa się elastyczność skóry oraz następuje redukcja cellulitu. Aby uzyskać maksymalne efekty należy poddać się serii zabiegów od 4-6, które sprawią, że skóra będzie jędrna i wygładzona, a cellulit zniknie.

redukcja cellulitu

poprawa jędrności skory

wymodelowanie sylwetki

ujędrnianie tkanki łacznej

wygładzenie nierówności także po przebytej liposukcji

redukcja rozstępów pociągowych

wygładzenie blizn i zmarszczek

Z falą uderzeniową oraz odpowiednią dietą pozbędziesz się cellulitu raz na zawsze!

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Jakie są wskazania?

cellulit, w tym III i IV stopnia,
wiotka skóra ( brzuch, uda, okolica pośladków),
miejscowa otyłość,
nierówności skóry po przebytej liposukcji,
obrzęki kończyn dolnych.
Czas trwania zabiegu Storz

od 30 do 60 min

W zależności od partii ciała

Okolice zabiegowe

Brzuch

Uda

Pośladki

Boczki

Bryczesy

Kolana

Przeciwwskazania

stan zapalny w miejscu zabiegu
stany nowotworowe,
stany gorączkowe,
egzema
Zobacz efekty zabiegu

Przed i po

fala-storz-efekty