Home / Zabiegi na ciało / Peelingi lekarski

Peeling lekarski

Peelingi lekarskie

Peeling lekarski TCA to profesjonalna i skuteczna metoda oczyszczania twarzy, którą wykonuje się w formie powierzchniowego lub głębokiego złuszczania skóry. Peeling powierzchniowy stosuje się w celu poprawy napięcia, wygładzenia, zmiękczenia i rozjaśnienia skóry, jak również jako terapię leczniczą przy trądziku pospolitym. Głębokie złuszczanie skóry to natomiast doskonały sposób na uzyskanie delikatnego efektu odmłodzenia twarzy, redukcji blizn i przebarwień, a nawet zmniejszenie widoczności piegów.

Jak wygląda peeling lekarski?

Peeling lekarski polega na aplikacji roztworu kwasu trójchlorooctowego TCA oraz kwasu glikolowego (glikolu) na skórę. W ten sposób dochodzi do kontrolowanego przez lekarza oparzenia chemicznego, dzięki czemu możliwe jest wykonanie głębokiego złuszczania skóry. Skóra po zabiegu ulega naturalnemu złuszczeniu, dlatego przez kilka dni po wykonaniu peelingu nie można stosować kosmetyków ścierających i należy unikać nadmiernej ekspozycji na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Efekty peelingu lekarskiego

skuteczne złuszczenie martwego naskórka

wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry

rozjaśnienie i poprawa kolorytu cery

redukcja blizn i przebarwień potrądzikowych

zmniejszenie widoczności rozstępów

ograniczenie produkcji sebum przez gruczoły łojowe

zmniejszenie trądziku

poprawa elastyczności i gęstości skóry

redukcja zmarszczek

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Peeling lekarski w SkinClinic

Peeling lekarski to zabieg, który specjaliści ze SkinClinic w Warszawie polecają przede wszystkim osobom zmagającym się na co dzień z cerą tłustą lub łojotokową, jak również pewnymi niedoskonałościami potrądzikowymi. Na peeling medyczny, ze względu na jego nieinwazyjność i duże bezpieczeństwo stosowania, bardzo chętnie decydują się kobiety w różnym wieku. Peelingi lekarskie TCA to gwarancja gładkiej i rozjaśnionej skóry, a także widocznie zredukowanych niedoskonałości.