Home / Zabiegi na ciało / Nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość

Nadmierna potliwość w okolicy pach, pleców, dłoni czy stóp jest bardzo krępującą dolegliwością dla zmagających się z nią osób. Wywołuje nie tylko dyskomfort podczas wykonywania wielu codziennych zajęć, ale też pewne poczucie wstydu przy kontaktach zawodowych lub towarzyskich. Niestety, w większości przypadków nawet najlepsze antyperspiranty nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym poceniem - jest to problem, z którym najlepiej zgłosić się do lekarza, bowiem może okazać się, że jest objawem poważniejszej choroby. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na leczenie nadpotliwości, do których należą m.in. zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak wygląda leczenie nadpotliwości?

Do najskuteczniejszych metod redukcji nadpotliwości zaliczamy przede wszystkim ostrzykiwanie ciała botoksem, a także leczenie laserowe. Botoks wykorzystuje się w medycynie od ponad 20 lat i przynosi on bardzo dobre rezultaty nie tylko w odmładzaniu twarzy, lecz także leczeniu nadpotliwości. Preparat ten wstrzykuje się cienką igłą pod skórę, nie przynosząc pacjentowi praktycznie żadnego bólu. Pacjenci zmagający się z nadmiernym poceniem mogą również zdecydować się na leczenie nadpotliwości laserem. Podczas pierwszego zabiegu laseroterapii usuwana jest większość gruczołów potowych, które odpowiadają za problem nadmiernego pocenia.

Efekty leczenia nadpotliwości

Rezultaty leczenia odczuwalne już po pierwszym zabiegu

Skuteczne zahamowanie procesu nadmiernego pocenia

Zablokowanie wydzielania potu na okres 6 miesięcy w przypadku zastosowania botoksu

Trwałe usunięcie gruczołów potowych, a co za tym idzie problemu nadpotliwości, w przypadku zastosowania leczenia laserowego

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Leczenie nadpotliwości w SkinClinic

W gabinecie medycyny estetycznej SkinClinic w Warszawie leczenie problemu nadpotliwości odbywa się przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Przed wykonaniem wybranych zabiegów wymagane jest odbycie konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz oceni skalę naszego problemu i dobierze odpowiedni sposób leczenia.