Home / Zabiegi na ciało / Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

masa-banka

Masaż bańką chińską

Na dźwięk słowa “masaż” przed oczyma wyobraźni staje nam obraz profesjonalisty, który zatapia dłonie w skórę naszych pleców… A jeśli okaże się, że w jego dłoniach znajdują się pękate naczynia, które przyciska do naszych pleców? Wówczas dowiemy się, na czym polega masaż z użyciem baniek chińskich. Masaż wykorzystujący bańki chińskie to relaksująco – uzdrawiający masaż z użyciem naczyń o zaokrąglonych brzegach (najczęściej szklanych). Działanie takiej bańki polega na wytworzeniu w jej wnętrzu próżni po przyłożeniu naczynia do skóry pacjenta. Dzieje się tak na skutek zassania powietrza pod ciśnieniem. W praktyce wygląda to tak, że skóra pacjenta jest najpierw smarowana oliwą w celu jej natłuszczenia i umożliwienia przesuwania bańki po skórze przez specjalistę z kliniki SkinClinic. Gdy masażysta usunie z wnętrza bańki powietrze, wówczas dochodzi do wessania fałdów skórnych, a pacjent zaczyna odczuwać przyjemne efekty masażu.

Co daje nam masaż bańkami chińskimi?

Bańki chińskie to wspaniała forma relaksu i uzdrowienie dla stale napiętego ciała. Dzięki profesjonalnemu zabiegowi polepsza się krążenie krwi i limfy w naszym organizmie, a to z kolei przyspiesza przemianę materii i energii. Wzmożony metabolizm pozwala pozbyć się toksyn. Zabieg z użyciem baniek chińskich redukuje cellulit i miejscowe nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Skóra pacjenta staje się elastyczna, jędrna i odprężona.

Komu rekomendować zabieg, a komu odradzić?

Wszyscy Ci, którzy pragną wyszczuplić sylwetkę i pozbyć się cellulitu mogą skorzystać z zabiegu z użyciem baniek chińskich. Jest to nie tylko relaksujące, ale także pozwala zniwelować napięcie mięśni oraz dokonać istnych cudów w obszarze naszego ciała. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

zaburzenia krzepnięcia krwi,

ciąża,

nowotwór skóry,

zmiany skórne,

wysięgowe zapalenie stawów,

gruźlica,

żylaki,

gorączka,

menstruacja.

Zabieg jest polecany również osobom, które prowadzą siedzący, mało aktywny tryb życia lub żyją w dużym stresie.

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646