lysienie

Home / Zabiegi dla mężczyzn: jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Zabiegi dla mężczyzn: jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Mężczyźni nie przejmują się aż tak bardzo zmarszczkami czy utratą jędrności skóry, jednak jedna rzecz w kwestii urody spędza im sen z powiek: przedwczesne łysienie. Żaden mężczyzna nie chce mieć przerzedzonej czupryny, a tym bardziej łysego placka na środku głowy. Czy wypadaniu włosów można jakoś zapobiegać? W dzisiejszych czasach już tak! Przyczyny łysienia Każdy człowiek…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  wypadanie_wlosow

  Mężczyźni nie przejmują się aż tak bardzo zmarszczkami czy utratą jędrności skóry, jednak jedna rzecz w kwestii urody spędza im sen z powiek: przedwczesne łysienie. Żaden mężczyzna nie chce mieć przerzedzonej czupryny, a tym bardziej łysego placka na środku głowy. Czy wypadaniu włosów można jakoś zapobiegać? W dzisiejszych czasach już tak!

  Przyczyny łysienia

  Każdy człowiek – bez względu na płeć i wiek – traci w ciągu doby od 50 do około 100 włosów, jest to zjawisko normalne. W miejscu wypadających włosów szybko pojawiają się kolejne, ponieważ na ludzkiej głowie większość kosmyków jest w tak zwanym stanie wzrostu. U mężczyzn w pewnym wieku mieszki włosowe kurczą się, a ich aktywność słabnie – to powoduje stopniowe osłabienie włosów, co w efekcie prowadzi do ich zaniku. To, kiedy mężczyzna zacznie łysieć, jest uwarunkowane genetycznie, w dużej mierze zależy też od stylu życia, w tym od odżywiania. Szacuje się, że problem łysienia dotyka ponad połowę panów po 40 roku życia, ale nawet młodzi mężczyźni (poniżej 20 roku życia) mają problemy z nadmiernym przerzedzeniem i wypadaniem włosów.

  Medycyna estetyczna w walce z łysieniem

  Współczesna medycyna estetyczna opracowała zabiegi dla mężczyzn, które pomagają zwalczać problem łysienia: https://skinclinic.pl/category/zabiegi-dla-mezczyzn/wlosy/. Najskuteczniejsze zabiegi na włosy – zarówno w przypadku łysienia androgenowego, jak i wypadaniu włosów o innym podłożu (łysienie plackowate, stres, przebyte choroby) – to karboksyterapia oraz zabieg mezoterapii skóry głowy Hair+ Revitalizing.

  Karboksyterapia

  Jeśli chodzi o zabiegi dla mężczyzn, karboksyterapia skóry głowy cieszy się chyba największym powodzeniem. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny oraz odznacza się wysoką skutecznością. Wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę powoduje pobudzenie produkcji tlenu, dzięki czemu skóra głowy zostaje lepiej dotleniona i odżywiona. To z kolei wpływa na pobudzenie pracy mieszków włosowych, które ponownie są w stanie wytwarzać grube, mocne i lśniące włosy. Dzięki terapii mężczyzna nie tylko zwalcza łysinę, ale i odzyskuje czuprynę, która zachwyca swą bujnością i blaskiem. Zdrowe, gęste włosy pozytywnie wpływają na wizerunek, odmładzają wizualnie twarz i sprawiają, że panowie odzyskują przebojowość i pewność siebie.

  Mezoterapia skóry głowy

  Jeśli omawiamy zabiegi zapobiegające łysieniu dla mężczyzn, nie sposób nie wspomnieć o terapii Hair+ Revitalizing, czyli mezoterapii skóry głowy, która poprzez precyzyjne mikro wkłucia dostarcza jej substancji odżywczych, które stymulują cebulki włosów do wzrostu. Specjalna kompozycja trzech składników aktywnych kompleksowo wpływa na skórę głowy i kondycję fryzury, zapewniając wzrost zdrowych i lśniących włosów.

  Dzięki zabiegom oferowanym w salonach medycyny estetycznej każdy mężczyzna może znów cieszyć się grubymi, zdrowymi włosami i nie przejmować się dłużej nieestetycznie wyglądającymi, łysymi plackami. Zamiast zastanawiać się, w jaki sposób zaczesać rzadkie włosy, by ukryć postępującą łysinę, warto wybrać się do specjalistów, którzy pomogą zadbać o atrakcyjny wygląd. Koszt zabiegów nie jest szczególnie wygórowany, a w zamian zyskujemy atrakcyjny wygląd, pewność siebie i większe powodzenie u płci przeciwnej.

  Interesują cię skuteczne zabiegi dla mężczyzn, które zapobiegają łysieniu? Zapoznaj się z ofertą warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej SkinClinic.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *