tatuaz

Home / Skuteczne usuwanie tatuażu przy pomocy lasera Harmony XL Q-Switch

Skuteczne usuwanie tatuażu przy pomocy lasera Harmony XL Q-Switch

Zdarzyło Ci się zrobić tatuaż, którego potem z różnych powodów chciałeś się pozbyć? Pewnie nadal go masz… Dobra wiadomość jest taka, że już nie musisz się nim przejmować i możesz usunąć niechciane malowidło ze swojego ciała raz na zawsze. Rozsądnym rozwiązaniem jest laser stworzony celowo do zadań specjalnych, który z powodzeniem wykorzystywany jest już w…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  Zdarzyło Ci się zrobić tatuaż, którego potem z różnych powodów chciałeś się pozbyć? Pewnie nadal go masz… Dobra wiadomość jest taka, że już nie musisz się nim przejmować i możesz usunąć niechciane malowidło ze swojego ciała raz na zawsze. Rozsądnym rozwiązaniem jest laser stworzony celowo do zadań specjalnych, który z powodzeniem wykorzystywany jest już w medycynie estetycznej i dermatologii laserowej. Nie ma na co dłużej czekać!

  Innowacyjność lasera Harmony XL Q-Switch

  Laser ten jest przede wszystkim jedynym dostępnym obecnie na rynku frakcyjnym laserem medycznym, wykorzystującym najnowocześniejszą technologię. Działanie urządzenia polega na emitowaniu specjalnego światła i krótkich impulsów, które niszczą barwnik tatuażu. Obrazek początkowo się rozjaśnia, po czym ostatecznie zanika, ponieważ jest naturalnie neutralizowany przez organizm. Zabieg laserowy to nieinwazyjny sposób na pozbycie się tatuażu, a co niezwykle ważne dla pacjenta, nie pozostawia śladów. Nie musimy się zatem obawiać nieestetycznych blizn czy przebarwień pozabiegowych, o czym zapewniają eksperci z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic.

  Nie oszukujmy się, likwidacja barwnika ze skóry nie należy do przyjemnych i nie da się przy niej uniknąć bólu, jednak jego łagodzenie jest zapewniane w jak największym zakresie, aby pacjent czuł się komfortowo. Miejsce zabiegu zostaje regularnie schładzane zimnym powietrzem bądź smarowane maścią znieczulającą. Moc lasera jest każdorazowo dostosowywana do indywidualnych potrzeb. Istotny jest przy tym rodzaj tatuażu, jego kolor i rozmiar. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, ale wymagane jest odbycie kilku sesji po to, by efekt był satysfakcjonujący. Kuracja jest całkowicie bezpieczna, ponieważ wnika głęboko w komórki, nie naruszając przy tym naskórka. Zabieg wykonuje się w różnych miejscach, także w tych delikatnych: okolicach oczu, szyi, czy dekoltu.

  Metoda z wykorzystaniem lasera Harmony XL Q-Switch jest również skuteczna do usuwania makijażu permanentnego, przy leczeniu zmian pigmentacyjnych i wykwitów skórnych. Stosuje się ją do redukcji się kurzych łapek i zmarszczek. Dodatkową korzyścią, płynącą z poddania się zabiegowi laserem, jest nie tylko pozbycie się niepotrzebnego nam tatuażu, lecz także ogólna poprawa kondycji skóry. Zyskuje ona na gładkości, ma odpowiedni poziom napowietrzenia i wygląda znacznie korzystniej, gdy naturalnych procesów skórnych nie tamują barwniki.

  Po zabiegu pozostaje strup, który musi odpaść w naturalny sposób. Nie należy przyśpieszać jego odrywania się, aby nie dopuścić do skóry żadnej infekcji. Do czasu całkowitego zagojenia należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry i nie narażać jej na kontakt z czynnikami, mogącymi ją podrażnić, typu: sztuczne materiały, ciepło, intensywne światło, środki chemiczne, intensywne preparaty myjące.

  Przeciwwskazania

  Tatuażu nie powinny usuwać osoby cierpiące na choroby związane z tkanką łączną, przyjmujące specjalistyczne leki oraz ci, których skóra wykazuje skłonność do tworzenia się blizn. Zabieg może być trudny do wykonania w przypadku ludzi o bardzo ciemnej karnacji.

  Niechciane tatuaże to już nie problem, nie musisz się już ich dłużej wstydzić. Wystarczy, że podejmiesz decyzję o ich usunięciu i… po kłopocie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *