regeneris

Home / Osocze bogatopłytkowe, czyli młoda skóra przez wiele lat

Osocze bogatopłytkowe, czyli młoda skóra przez wiele lat

Jednymi z najszybciej rozwijających się działów medycyny jest medycyna regeneracyjna i medycyna estetyczna. Obie te gałęzie medycyny bardzo szeroko wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki, aby opóźnić efekty starzenia się. Najnowszą metodą stosowaną przez medycynę estetyczną i regeneracyjną jest terapia bazująca na osoczu bogatopłytkowym. Czy musimy się starzeć? Proces starzenia się organizmu jest procesem naturalnym, który dotyka…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  osoczebogatoplytkowe1

  Jednymi z najszybciej rozwijających się działów medycyny jest medycyna regeneracyjna i medycyna estetyczna. Obie te gałęzie medycyny bardzo szeroko wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki, aby opóźnić efekty starzenia się. Najnowszą metodą stosowaną przez medycynę estetyczną i regeneracyjną jest terapia bazująca na osoczu bogatopłytkowym.

  Czy musimy się starzeć?

  Proces starzenia się organizmu jest procesem naturalnym, który dotyka każdego z nas. Im więcej mamy lat, tym nasza skóra staje się bardziej wiotka, spada jej jędrność, przybywa nam zmarszczek, które wielu osobom jest naprawdę trudno zaakceptować. Z upływem lat zachodzące w skórze procesy regeneracyjne zachodzą znacznie wolniej, stąd zmarszczki i utrata jędrności skóry. Im jesteśmy starsi, tym proces regeneracji skóry zachodzi coraz wolniej. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Wśród najnowszych zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej są zabiegi, które przeprowadza się wykorzystując osocze bogatopłytkowe. Terapia osoczem bogatopłytkowym należy do terapii naturalnych. Nie powoduje reakcji alergicznych, mogą więc skorzystać z niej osoby, u których wykonywanie innych zabiegów przywracających młody wygląd jest niemożliwe, gdyż mają one skłonność do alergii.

  Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym?

  Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na biostymulacji komórek, z których zbudowana jest skóra. Do zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, które pochodzi z krwi pacjenta. Ponieważ osocze bogatopłytkowe pochodzi z własnej krwi pacjenta nie wywołuje reakcji alergicznej. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje nie tylko medycyna estetyczna, ale także medycyna regeneracyjna. Stosuje się je w okulistyce, ginekologii, ortopedii oraz w stomatologii.

  Na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego możemy zgłosić się między innymi do kliniki SkinClinic (http:skinclinic.pl). Dzięki osoczu następuje proces regeneracji komórek skóry. Poprzez podanie metodą iniekcji osocza bogatopłytkowego dochodzi do zwiększonej aktywności fibroblastów, co przekłada się z kolei na produkcję kolagenu. Wynikiem zabiegu jest polepszenie wyglądu skóry. Zmarszczki stają się płytsze, skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Skóra odzyskuje blask, zwiększa jej gęstość.

  Komu warto polecić terapię osoczem bogatopłytkowym?

  Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym polecane są głównie osobom, którym zależy na odzyskaniu młodego wyglądu. Osocze bogatopłytkowe to sposób na pozbycie się zmarszczek, na nawilżenie skóry. Z zabiegów osoczem bogatopłytkowym mogą także skorzystać osoby, które mają blizny po trądziku. W efekcie terapii osoczem bogatopłytkowym blizny te są mniej widoczne. Terapia osoczem bogatopłytkowym znajduje zastosowanie także w likwidacji rozstępów. To znaczy rozstępy pozostają nadal, nie są jednak tak widoczne, jak przed zabiegiem. – stają się wyraźnie bledsze i płytsze. Zabieg może być stosowany także w przypadku, kiedy wcześniej korzystaliśmy z zabiegów inwazyjnych, a ich efekty są nie zadowalające.

  Osocze bogatopłytkowe jest preparatem niezwykle skutecznym coraz częściej stosowanym w gabinetach medycyny regeneracyjnej i estetycznej. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, nie ma ryzyka związanego z pojawieniem się odczynu alergicznego. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a do tego bezbolesny.  Do tego osiągany efekt jest długotrwały – utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, czasem nawet dłużej. Proces starzenia się skóry można opóźnić, decydując się na terapię wykorzystującą osocze bogatopłytkowe. To naprawdę działa.

  Więcej informacji o zabiegu Regeneris.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *