Home / ginekologia-estetyczna / Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

nietrzymanie-moczu

Nietrzymanie moczu to uciążliwy problem, którego skutki objawiają się podczas codziennych sytuacji, wywołując skrępowanie spowodowane niekontrolowanym wypływem moczu. Nietrzymanie moczu może objawić się podczas kichania, wzmożonego wysiłku fizycznego czy śmiechu. Problem ten często wynika ze zmiany nachylenia cewki moczowej  i obniżenia elastyczności ścianek pochwy, które zamiast kurczyć się, są nazbyt rozluźnione i przez to nie zapobiegają moczeniu się.

Jak wygląda zabieg leczenia nietrzymania moczu?

Zabieg leczenia nietrzymania moczu polega na obkurczeniu ścianek pochwy i zwiększeniu ich elastyczności. Wykorzystywany jest w tym celu nieablacyjny laser MonLisa Touch. Działanie lasera dodatkowo pobudza wytwarzanie naturalnie występującego w ściankach pochwy kolagenu, który na skutek różnych czynników zanika i przez to powstaje rozluźnienie wnętrza i ujścia pochwy. Oprócz tego w wyniku zabiegu zwiększa się również zawartość glikogenu, który jest niezbędny do przywrócenia prawidłowego pH pochwy.

Efekty zabiegu

Przywrócenie prawidłowego, neutralnego pH pochwy.

Poprawa życia seksualnego dzięki przywróceniu kondycji narządów intymnych.

Wzmocnienie mięśni dna miednicy i odzyskanie prawidłowego położenia cewki moczowej.

Powstrzymanie niekontrolowanego popuszczania moczu.

Przywrócenie elastyczności i obkurczenie pochwy.

Nawilżenie sromu powstrzymujące ból, świąd i pieczenie okolic intymnych.

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Leczenie nietrzymania moczu w SkinClinic

Laserowe leczenie nietrzymania moczu w warszawskiej klinice ginekologii estetycznej SkinClinic pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych skutków nietrzymania moczu. Zabieg poprawia komfort fizyczny, a także psychiczny kobiet, które do tej pory musiały nieustannie kontrolować się podczas codziennych czynności, aby nie doszło do popuszczenia moczu. Zabieg powoduje, że używanie specjalnych wkładek i innych akcesoriów higienicznych staje się zbędne, dzięki czemu znacząco wzrasta komfort życia pacjentek.