Home / ginekologia-estetyczna / Implant antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny

implant-antykoncepcyjny

Implant antykoncepcyjny Implanon NXT to niezawodna metoda antykoncepcji, zabezpieczająca przed niechcianą ciążą. Implant pozwala zapomnieć o doraźnej antykoncepcji, poprzez niedopuszczanie do zapłodnienia przez stopniowe wydzielanie etonogestrelu, zapobiegającego uwalnianiu się komórki jajowej z jajnika i zagęszczeniu śluzu obecnego w pochwie, który utrudnia poruszanie się plemników.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu?

Implant wprowadzany jest pod skórę przy pomocy specjalnego aplikatora. Posiada on niewielkie wymiary (zaledwie 4cmX2mm) co nie tylko ułatwia jego wszczepienie, ale także sprawia, że jest on całkowicie niewidoczny pod skórą. Najczęściej implant wszczepiany jest od wewnętrznej strony przedramienia. Implant jest gotowy do działania już zaledwie po 8 godzinach od aplikacji. To rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie swobodę, a także tych które obawiają się wystąpienia skutków ubocznych w przypadku pozostałych rodzajów antykoncepcji.

Efekty wszczepienia implantu antykoncepcyjnego

Najwyższa skuteczność antykoncepcji, utrzymująca się na poziomie 99,5%.

Wskaźnik Pearla (określa proporcję kobiet stosujących dany środek antykoncepcyjny, do ilości kobiet, które stosując go zaszły w ciążę) w tym przypadku wynosi 0,01.

Ochrona przed niechcianą ciążą niewymagająca stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Nieustanna ochrona, która nie wymaga jakiejkolwiek ingerencji od pacjentki.

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

Wszczepianie implantu antykoncepcyjnego w SkinClinic

Wczepienie implantu antykoncepcyjnego w klinice SkinClinic w Warszawie, to świadoma decyzja skutecznego zapobiegania ciąży. Wyjęcia implantu można dokonać w każdym momencie, przy czym po jego usunięciu kobieta może zajść w ciążę już nawet po tygodniu. Implant antykoncepcyjny jest idealny dla kobiet aktywnych, które chcą w najbliższym czasie uniknąć macierzyństwa. Implant nie powoduje spadku libido, a ponadto jest skuteczny w przypadku kobiet u których inne metody antykoncepcji się nie sprawdziły.