Home / chirurgia-plastyczna / Blefaroplastyka

Blefaroplastyka - zabieg plastyki powiek

skinclinic-9

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który pozwala nadać powiece dolnej, górnej lub obu jednocześnie naturalny wygląd. Metoda ta jest wykorzystywana nie tylko w celu poprawienia estetyki spojrzenia, aby wyglądało młodziej, ale również ze względów zdrowotnych. Nasza klinika pomaga także pacjentom, którzy z różnych powodów mają zaburzone widzenie np. w wyniku nadmiaru wiotkiej skóry przysłaniającej oko.

Jak wygląda zabieg?

Zanim nastąpi właściwa procedura zabiegowa nasi pacjenci są poddawani szczegółowej rozmowie, a często mają zalecone wykonanie podstawowych badań. Pozwala to na skuteczne przeprowadzenie blefaroplastyki z jak najmniejszą inwazyjnością. Sam zabieg w SkinClinic trwa około 2 godzin, a dokładny czas jest uwarunkowany indywidualnym przypadkiem, z jakim zgłasza się do nas pacjent. Podczas blefaroplastyki chirurg usuwa nadmiar skóry oraz (jeśli występują) przepukliny tłuszczowe, które sprawiają, że spojrzenie jest ciężkie i asymetryczne. Znieczulenie miejscowe jest gwarancją zminimalizowania nieprzyjemności, jakie wynikają z tych działań. Zabieg kończy się założeniem szwów na 7 dni. Najczęściej umieszczone są one w zmarszczce powieki górnej lub na powiece dolnej tuż pod rzęsami. Dzięki temu powstałe niewielkie blizny stają się niewidoczne.

Efekty po zabiegu

 

Masz pytania? Porozmawiajmy +48224244646

 

Wskazania

Blefaroplastyka powiek dedykowana jest dla osób, które cierpią z powodu asymetrii oczu, przepuklin tłuszczowych oraz nadmiaru wiotkiej skóry, utrudniającej swobodne widzenie. W odpowiedzi na problem, z jakim zgłasza się do nas pacjent, oferujemy tradycyjną plastykę powiek. Ten rodzaj korekty powiek jest mniej inwazyjny, a okres rekonwalescencji krótszy.

Umów wizytę