Powered by Ajaxy

IPL

Czym jest IPL?

IPL (Intense Pulse Light) jest to technologia wykorzystująca intensywne światło pulsacyjne, a zaliczana do laserów. IPL emituje wiązkę promieni świetlnych, które jednak w przeciwieństwie do lasera nie są spójne i jednolite, lecz rozproszone i o zróżnicowanej długości. Dzięki temu mogą docierać na różne głębokości naszej skóry oraz działać wielokierunkowo, usuwając wiele mankamentów skóry.

 

Jakie mankamenty skóry możesz zlikwidować korzystając z metody IPL?

IPL usuwa między innymi zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, rumienie, trądzik i zmiany potrądzikowe, przebarwienia, plamy skórne i posłoneczne. Pozwala także na laserowe usuwanie zmarszczek, a stymulując wytwarzanie kolagenu wygładza skórę. Innym zastosowaniem IPL są zabiegi usuwania zbędnego owłosienia. DEPILACJA

 IPL

Czy będziesz odpowiednią pacjentką na zabieg IPL?

IPL zalecany jest przede wszystkim osobom o jasnej karnacji. Na skórze śniadej i ciemnej mogą wystąpić lekkie poparzenia i delikatne odbarwienia w miejscach promieniowania.

 

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu zarówno osoba, która poddawana jest zabiegowi, jak i osoba wykonująca zabieg musi chronić oczy. W tym celu konieczne jest założenie okularów ze specjalnymi filtrami. Dedykowana lampa emituje promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Reguluje się ją specjalnymi pryzmatami nakładanymi na końcówkę aparatu, które odcinają poszczególne wiązki fali do pożądanej długości. Skuteczność IPL zależy od odpowiednio dobranej długości fal oraz od czasu trwania impulsu.

 

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do godziny.

 

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

 

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami ochronnymi.

 

Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu możesz spodziewać się zaczerwienienia skóry i lekkiego rumienia. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

 

Co warto dodatkowo wiedzieć o IPL?

IPL działa kompleksowo – eliminuje nawet kilka problemów skórnych jednocześnie podczas jednego zabiegu.

 

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu IPL?

Tak jak przy wszystkich zabiegów laseroterapii przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią. Procedury nie przeprowadza się również w przypadku podrażnienia oraz wystepowania chorób skórnych, bielactwa, łuszczycy i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest także wskazany po użyciu samoopalacza oraz na świeżej opaleniźnie. Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas wywiadu poprzedzającego zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków światłouczulających i antykoagulantów czy niedawno wykonane peelingi).

 

Kilka słów o bezpieczeństwie:

Korzystając z technologii laserowych, w tym IPL, warto mieć na uwadze, żeby sprzęt, którym wykonywany jest zabieg posiadał certyfikaty bezpieczeństwa. Aby uniknąć powikłań i poparzeń należy korzystać z usług osób z odpowiednim przeszkoleniem. Podczas zabiegu należy chronić oczy, a po zabiegu stosować w pielęgnacji domowej kosmetyki z filtrami ochronnymi.

 IPLIPL

Zastanawiasz się nad tym zabiegiem, a jednym problemem jest kwestia finansowa to mamy na to rozwiązanie! SkinClinic wraz z system finansowym RATALNIE.COM umożliwia rozłożenie płatności na dogodne raty.

Kalkulator rat*

Wartość usługi

Ilość rat

Kwota raty

 

* Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są tylko symulacją i nie mogą być traktowane jako oferta handlowa

 • Zabiegi

  • Medycyna prewencyjna i przeciwstarzeniowa
  • Kosmetologia
  • Ginekologia estetyczna
  • Zabiegi SPA
 • kontakt

  Warszawa Centrum,

  ul. Stawki 4b

  tel. 22 424 46 46

  tel. 22 407 27 72

  tel./fax 22 635 43 53

  konsultant: stawki@skinclinic.pl

  godziny otwarcia Zapraszamy

  pon.-pt. sob. nd.
  09.00-21.00 09.00-18.00 10.00-16.00

  Reklama i marketing:
  reklama@skinclinic.pl

 • Polecane zabiegi

 • Formularz kontaktowy


  Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia