Powered by Ajaxy

Botox – skuteczna metoda leczenia bruksizmu

Co to jest Bruksizm?

Bruksizm to mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. Aktywność nocna stanowi większy problem, gdyż odbywa się bez kontroli świadomości. Schorzenie dotyczy najczęściej ludzi młodych i szacuje się, że obejmuje około 8-20% populacji. Bruksizm może powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ścieranie zębów oraz prowadzić do patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego pod postacią trzasków i przeskakiwania.

Przyczyny bruksizmu?

Przyczyny bruksizmu mogą być różne, zarówno miejscowe, jak i ogólnoustrojowe. Dominującym czynnikiem ogólnoustrojowym jest stres.

Botox – jedną z metod leczenia bruksizmu.

Botoks podawany jest pacjentom szczególnie mocno zgrzytającym zębami po to, aby ograniczyć siłę pracy mięśni policzkowych. Stosowanie botoksu w leczeniu bruksizmu może być traktowane jako metoda wspomagająca przy jednoczesnym stosowaniu szyn relaksacyjnych (przezroczystych nakładek) zakładanych na zęby lub jako metoda samodzielna w przypadku braku akceptacji szyn relaksacyjnych przez pacjenta.

Jak wygląda zabieg przy użyciu Botoxu?

Odpowiednią ilość Botoxu wstrzykuje się w przerosłe mięśnie żwaczy i mięśnie skroniowe.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa kilkanaście minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zabieg jest mało inwazyjny i mało bolesny. Po około trzech dniach od podania botoxu zmniejsza się napięcie mięśniowe oraz ustępuje ból.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać procedurę?

Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych
i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być "kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox'u?

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, stosowanie antybiotyków, stany grypowe, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

 Cena

Cena: od 1500 do 2000 zł

Zastanawiasz się nad tym zabiegiem, a jednym problemem jest kwestia finansowa to mamy na to rozwiązanie! SkinClinic wraz z system finansowym RATALNIE.COM umożliwia rozłożenie płatności na dogodne raty.

Kalkulator rat*

Wartość usługi

Ilość rat

Kwota raty

 

* Obliczenia dokonywane za pomocą kalkulatora są tylko symulacją i nie mogą być traktowane jako oferta handlowa

 • Zabiegi

  • Dietetyka
  • Ginekologia estetyczna
  • Zabiegi SPA
 • kontakt

  Warszawa Centrum,

  ul. Stawki 4b

  tel. 22 424 46 46

  tel. 22 407 27 72

  konsultant: stawki@skinclinic.pl

  godziny otwarcia Zapraszamy

  pon.-pt. sob. nd.
  09.00-21.00 09.00-18.00 10.00-16.00

  Reklama i marketing:
  reklama@skinclinic.pl

 • Polecane zabiegi

 • Formularz kontaktowy


  Wyślij kopię wiadomości na mój adres e-mail


  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia